Naczynia wzbiorcze otwarte

naczynie wzbiorczeNaczynia wzbiorcze otwarte ze stali nierdzewnej – skuteczne zabezpieczenie instalacji w przypadku przegrzania

  • specjalne naczynie wzbiorcze otwarte wykonane ze stali nierdzewnej z systemem zapobiegającym korozji
  • automatyczne uzupełnianie wody w instalacji (otwartej, płaszcz wodny)
  • specjalistyczny pływak, połączony z zaworem ze stali nierdzewnej, wykonany z tworzywa sztucznego odporny na parametry wody, wysokie temperatury i działanie czynników korozyjnych
  • gwintowane króćce ułatwiające przyłączenie naczynia do systemu instalacji ogrzewczych
  • specjalistyczne uszczelki wykonane z materiału EPDM odporne na działanie wysokich temperatur
  • specjalne ramiona ułatwiające montaż na ścianie.

Oferujemy naczynia wzbiorcze ze stali nierdzewnej o pojemności całkowitej: 9, 18, 40, 62, 72, 88 l.

Naczynia wzbiorcze ze stali nierdzewnej – zalecenia montażowe

Uzupełnienie stanu wody w kominku z płaszczem wodnym, kotle stałopalnym i instalacji CO powinno się odbyć poza obrębem urządzeń.

W układzie otwartym odbywa się poprzez samo dopuszczający zawór pływakowy, uruchamiający się samoczynnie w momencie dysponowania przez naczynie wzbiorcze ilością wody mniejszą od wartości minimalnej.

Należy zwrócić szczególną uwagę na zabezpieczenie naczynia przed możliwością zamarznięcia wody w naczyniu oraz w rurze wznośnej. Naczynie wzbiorcze, rury bezpieczeństwa, rura wzbiorcza sygnalizacyjna i przelewowa powinny być umieszczone w przestrzeni, w której temperatura powietrza jest wyższa niż 0oC.

Opadowa i wznośna rura bezpieczeństwa doprowadzona do naczynia powinna mieć średnicę 28 mm. Na rurach tych nie wolno umieszczać armatury mogącej spowodować całkowite lub częściowe zamknięcie przepływu. Ustawienie wielkości przepływowych w zaworze zasilającym naczynie wzbiorcze powinno być takie, aby nie przekraczało możliwości odpływowych instalacji odprowadzającej nadmiar wody do kanalizacji. Dotyczy to zarówno normalnego trybu pracy jak również przypadku wyrzutu wody w momencie przegrzania urządzenia.

naczynia wzbiorcze otwarte

Zobacz też:

Zapytanie o naczynia wzbiorcze

Wyślij zapytanie

Podaj nam swoje dane kontaktowe

Telefon: *
E-mail(wymagane): *

Kopia wiadomości zostanie wysłana na ten adres.

Przekazując swoje dane wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji handlowych i marketingowych przez firmę Makroterm.