Patenty

Opracowane patenty Makroterm

Jednym z głównych zadań firmy jest ciągłe doskonalenie naszych produktów oraz wprowadzanie na rynek innowacyjnych rozwiązań z zakresu techniki grzewczej.

Turbokominek wyróżnia się spośród produktów oferowanych na rynku europejskim dzięki następującym rozwiązaniom patentowym:

1. Praca w dwóch systemach: rozwiązanie patentowe – opracowany i wdrożony system pracy urządzeń stałopalnych w układzie otwartym i zamkniętym. Wbudowany specjalny wymiennik rurowy ze stali nierdzewnej rozdziela systemy, zapobiega kondensacji pary na ściankach kominka oraz zapobiega dostaniu się pary wodnej do pompy w przypadku zagotowania wody. Posiada małe opory przepływu. Poprawia charakterystykę pracy Turbokominka, zapewniając skuteczną wymianę ciepła.
2. Kominek do centralnego ogrzewania: to rozwiązanie patentowe pozwoliło uzyskać sprawność normatywną kominka około 87 %, potwierdzoną przez instytut. Proces spalania i dopalania gazów odbywa się w komorze spalania Turbokominka. Dźwignia przepustnicy spalin umożliwia pracę na zmniejszonej mocy Turbokominka. Sposób prowadzenia spalin umożliwia dopalanie gazów, a po dopaleniu skierowane są na zespół wymienników, które odbierają ciepło i przekazują do wymiennika. Temperatura spalin na czopuchu od 180 st. C do 220 st. C (nie przekracza 250 st. C).
3. System rozprowadzania powietrza: rozwiązanie patentowe – kominek posiada podwójny system zasilania powietrza: pierwotny – do podtrzymywania palenia i wtórny – do dopalania gazów. Powietrze do układu wtórnego wtłaczane jest przez specjalna dyszę, która spełnia też funkcję kurtyny powietrza, zmniejsza zabrudzenie szyby. Zasilanie komory spalania przez wentylator w powietrze pierwotne z przewietrzaniem komory spalania, umożliwia spalanie nie tylko drewna ale i materiałów drewnopochodnych, takich jak peletsy, brykiety, suche zrębki. W innych kominkach spalanie materiałów drewnopochodnych jest ograniczone lub niemożliwe.
Turbosolar I – próżniowy rurowy kolektor słoneczny został zastrzeżony jako własność przemysłowa firmy Makroterm.

INTEGRATOR -Inteligentny System Zarządzania Energią Odnawialną jest chroniony zgłoszeniem patentowym na terenie całej Unii Europejskiej.

Nazwy własne produktów firmy Makroterm: TURBOKOMINEK® , TURBOSOLAR® należą do właściciela firmy Makroterm i są prawnie chronione (Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej, prawo ochronne nr 182881 i nr 182882). Używanie tych nazw przez kopiowanie, modyfikacje, wprowadzanie do obrotu innych produktów pod zastrzeżoną nazwą, używanie jako klucza w wyszukiwarkach internetowych bądź jakiekolwiek wykorzystywanie tych nazw dla własnych korzyści bez uprzedniej zgody właściciela jest zabronione.
Poniżej lista naszych patentów i zastrzeżeń: