Sterownik kominkowy

komfort160Komfort regulacji rozkładem ciepła w całym domu

W dzisiejszych czasach nie można pozwolić sobie na brak kontroli nad wykorzystaniem poszczególnych źródeł energii. Dlatego tak bardzo ważne jest z punktu widzenia ekonomicznego sterowanie CO, za pomocą głowic termostatycznych lub sterowników pokojowych. Dzięki temu zyskujemy komfort dowolnej regulacji temperatury pomieszczeń i poszczególnych obiegów grzewczych.

sterownik kominkowyIntuicyjne sterownik kominkowy

Decydując się na instalację Turbokominka® jako części układu grzewczego Makroterm oferuje możliwość wyboru dedykowanego sterownika. Jest to dodatkowe wyposażenie kominka, niezbędne do prawidłowej jego eksploatacji i intuicyjnego sterowania obiegami grzewczymi.

Porównanie sterowników kominkowych i ich funkcji do zarządzania CO

Kliknij w nazwę sterownika, aby poznać jego możliwości zarówno w kwestii regulacji pracy kominka, jak i wpływu na obiegi grzewcze w całym domu:

ArrowArrow
T-com Plus
T-com Digital
Slider

Współpraca kominka z każdym kotłem, pompą ciepła czy solarami

Zastosowanie sterownika T-com Plus lub T-com Digital zapewnia stabilność całej instalacji ogrzewania we współpracy z praktycznie każdym kotłem. Sterowniki te są w stanie zablokować pracę kotła, czy pompy ciepła, jest wytwarzanie ciepła przez to źródło jest zbyteczne. Jest to niewątpliwie użyteczne narzędzie do budowania kompleksowego systemu grzewczego obejmującego wszystkie źródła ciepła.

Sterowanie całą instalacją CO (T-com Digital)

Dotykowy ekran sterownika T-com Digital pozwala w intuicyjny i zautomatyzowany sposób zarządzać pracą kominka i obiegami grzewczymi. Sterownik kominkowy T-com Digital posiada specjalny moduł rozszerzający ST-61, który pozwala w większym zakresie zarządzać pozostałą częścią instalacji (m.in. zaworem mieszającym do ogrzewania podłogowego i pompami cyrkulacyjnymi, obiegami za Integratorem, czy za zbiornikiem buforującym energię).

Rezygnacja z ogrzewania pomieszczeń latem

Wykorzystanie palenia w kominku w celach ogrzewania pomieszczeń użytkowych nie jest konieczne przez cały rok. Dlatego bardzo atrakcyjną opcją jest funkcja “lato” w sterowniku kominkowym T-com Digital, czyli tzw. letni tryb pracy pomp. Umożliwia ona korzystanie z kominka w okresie letnim wyłącznie w celach estetycznych i odprężających, a przy okazji podgrzewamy wodę użytkową.

Więcej informacji można znaleźć w instrukcjach sterowników na stronie: http://www.makroterm.pl/do-pobrania/instrukcje-obslugi/#manual