Zintegrowane ogrzewanie domu

kompleksowosc160

Kompleksowość rozwiązań Makroterm

Zintegrowane Ogrzewanie domu to kompletny system do ogrzewania i przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Oferujemy oszczędne i ekologiczne systemy grzewcze do ogrzewania pomieszczeń i przygotowania ciepłej wody użytkowej.Proponujemy szereg urządzeń do łączenia instalacji grzewczej, zapewniania jej efektywnego działania, zarządzania przepływami energii.

Zintegrowane Ogrzewanie– system oparty na działaniu Odnawialnych Źródeł Energii do ogrzewania i przygotowywania ciepłej wody w domach jednorodzinnych o powierzchniach od 80 do 400 m2. W skład Zintegrowanego Ogrzewania wchodzą kolektory słoneczne z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej wraz z kompletnym wyposażeniem, kominek z płaszczem wodnym z wbudowanym wymiennikiem z kompletnym wyposażeniem, Integrator zapewniający precyzyjne zarządzanie energią oraz oszczędny kocioł gazowy pełniący rolę rezerwowego źródła ciepła.

 • Turbokominek służy do ogrzewania pomieszczeń i przygotowywania ciepłej wody w okresach o niskim nasłonecznieniu. Jego moc  dobierana jest w zależności od powierzchni domu.
 • Do przygotowywania ciepłej wody w okresach o dużym nasłonecznieniu służą kolektory słoneczne Turbosolar, których liczba (ilość paneli) dobierana jest w zależności od ilości mieszkańców i zapotrzebowania na ciepła wodę. Nasze rozwiązanie umożliwia przejęcie nadwyżki energii z kolektorów przez Turbokominek, który może działać w funkcji bufora.

Kolektory słoneczne podgrzewają wodę w zasobniku, wykorzystując energię słoneczną. Kominek ogrzewa pomieszczenia i podgrzewa wodę w pochmurne dni. Kocioł działa jako zapasowe źródło ciepła. Integrator przekierowuje energię do odbiorników ciepła, zawsze w priorytecie ładując zasobnik ciepłej wody użytkowej.

Dlaczego warto wybrać Zintegrowane Ogrzewanie domu firmy Makroterm?

 • realne oszczędności na kosztach ogrzewania i ciepłej wody
 • zautomatyzowane przełączanie między źródłami energii
 • darmowe przygotowanie indywidualnego systemu ogrzewania dla konkretnego Klienta z doborem urządzeń
 • wiele wariantów instalacji – dobór najlepszego
 • możliwość realizowania indywidualnej koncepcji systemu grzewczego

Dlaczego warto instalować system Makroterm?

 • gwarancja poprawnego działania instalacji z wieloma źródłami energii
 • możliwość sterowania całą instalacją (wszystkie obiegi grzewcze) przez sterownik T-COM Digital
 • zbilansowane przepływy po stronie źródeł i odbiorników, ogrzewania podłogowego i zasobnika wody
 • schematy hydrauliczne uzgodnione z producentami kotłów i pomp ciepła
 • powtarzalność instalacji – identyczne podłączenie w wielu obiektach bez konieczności przeliczania parametrów

W naszej ofercie znajdą Państwo bardzo zróżnicowane systemy. W zależności od oczekiwań Klienta dopasujemy system grzewczy tak aby był efektywny, ekologiczny i ekonomiczny.

Przykładowy schemat instalacji z Integratorem
ogrzewanie domu 1

Przykładowy schemat instalacji z zasobnikiem buforowym Combo Smart CO

Ogrzewanie domu jednorodzinnego z dostępem do gazu ziemnego

Gdy mamy dostęp do gazu ziemnego system grzewczy można konfigurować dowolnie. Jako główne źródło ciepła można wykorzystać kominek z płaszczem wodnym, kocioł stałopalny pracujący w układzie zamkniętym lub otwartym, kolektory słoneczne, pompy ciepła i jako źródło uzupełniające kocioł gazowy. Podstawowe konfiguracje systemów grzewczych znajdą Państwo tutaj. Jeżeli potrzebują Państwo systemu w innej konfiguracji prosimy o kontakt z nami. Dla naszych Klientów przygotowujemy również indywidualnie projektowane systemy.

Ogrzewanie domu jednorodzinnego bez dostępu do gazu ziemnego

W przypadku budynków, bez dostępu do gazu ziemnego oferujemy systemy z pompami ciepła oraz zasobnikiem buforowym Combo Smart CO. Taki system pozwala na proste połączenie w jednym systemie pompy ciepła, kominka lub pieca stałopalnego i umożliwia wzajemne uzupełnianie się urządzeń grzewczych.

Systemy solarne

Do każdej instalacji grzewczej możemy dołączyć system solarny. Wykorzystanie kolektorów słonecznych do przygotowywania ciepłej wody użytkowej i dogrzewania budynków jest w eksploatacji najtańszym dostępnym rozwiązaniem. Kolektory przetwarzają „ciepło słoneczne” w energię, która zasila zasobnik ciepłej wody użytkowej lub bufor energii. W zależności od instalacji i rodzaju urządzeń grzewczych proponujemy systemy z zasobnikiem buforowym Combo Smart CO, który pozwala wykorzystać energię słoneczną do dogrzewania pomieszczeń lub z Integratorem, który w systemie z Turbokominkiem, pozwala na buforowanie nadwyżki energii słonecznej w płaszczu wodnym kominka.

Chcesz wiedzieć więcej – zadzwoń +48 12 379 37 80 lub skorzystaj z poniższego formularza:

Wyślij zapytanie

Podaj nam swoje dane kontaktowe

Telefon: *
E-mail(wymagane): *

Kopia wiadomości zostanie wysłana na ten adres.

Przekazując swoje dane wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji handlowych i marketingowych przez firmę Makroterm.