Ogrzewanie z pompą Monoblok – Smart CO Accord Max

Ogrzewanie z pompą Monoblok / solarem / Turbokominkiem UO / kotłem dużej mocy

Przykładowa instalacja.

Domowy węzeł ciepny Smart CO Accord Max z pompą ciepła (powietrze-woda) oraz urządzeniem na paliwo stałe (drewno). System dedykowany do nowobudowanych domów jednorodzinnych o powierzchni 90 – 300 m² bez przyłącza gazowego. Wykorzystane źródła energii: Pompa ciepła i biomasa (drewno).

Dla domu, który nie ma przyłącza gazowego zalecamy zastosowanie pompy ciepła powietrze-woda (monoblok), zbiornika magazynującego ciepło COMBO II AM oraz Turbokominka.


Główne źródło energii:

  • Pompa ciepła powietrze-woda (monoblok)

Źródło uzupełniające:

  • Turbokominek

Dom jednorodzinny jest wyposażony w 2 źródła energii. Zbiornik buforujący ciepło Combo Smart CO II AM, który magazynuje energię oraz wyposażony jest w wydajny wymiennik dla pompy ciepła (pompa ciepła typu monoblok pracuje na glikolu, który przepływa przez wymiennik w buforze). Pompa ciepła jest głównym źródłem energii do ogrzewania pomieszczeń i ciepłej wody. Efektywnie pracuje do -20 stopni C. Do uzupełnienia brakującej części energii, instalacja jest wyposażona w Turbokominek na drewno, który również jest podłączony do bufora Combo Smart CO II AM. Paląc w kominku nagrzewamy bufor energii, z którego energia jest stopniowo pobierana do ogrzewania pomieszczeń. Podłączenie do bufora umożliwia zastosowanie Turbokominka większej mocy i pozwala na intensywne palenie. W czasie eksploatacji automatyka Turbokominka blokuje pompę ciepła aby uniknąć dublowania się strumieni ciepła. Ciepła woda jest podgrzewana w sposób przepływowy przez wymiennik ze stali nierdzewnej w buforze.

Korzyści dla inwestora

  • Oszczędności eksploatacyjne
    Ogrzewanie z pompą ciepła Monoblok, Turbokominkiem i buforem Combo Smart CO pozwala na zaoszczędzenie ponad 75% kosztów w porównaniu do ogrzewania samym gazem. W przypadku częstszego korzystania z drewna oszczędności mogą być większe. Energia do ogrzewania pomieszczeń i CWU jest  wykorzystywana optymalnie.
  • Bezpieczeństwo energetyczne
  • Gwarancja poprawnego działania
  • Świeża woda użytkowa

Pobierz prezentację na temat domowego węzła Smart CO (pdf, 2,7 MB) 

Domowy węzeł Smart CO

Wyślij zapytanie

Podaj nam swoje dane kontaktowe

Telefon: *
E-mail(wymagane): *

Kopia wiadomości zostanie wysłana na ten adres.

Przekazując swoje dane wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji handlowych i marketingowych przez firmę Makroterm.