Bufor ciepła Combo Power 50+

Bufor ciepła Combo Power 50+ do większych instalacji

bufor-ciepła-Combo-Power-50plusBufor ciepła Combo Power 50+ znajduje zastosowanie w większych instalacjach budownictwa wielorodzinnego, obiektów użytkowych (ogrzewanie szkół, szpitali, biurowców), zakładów usługowych (np. ogrzewanie warsztatów samochodowych) czy produkcyjnych (ogrzewanie hal produkcyjnych).

Bufor ciepła Combo Power 50+ może współpracować z każdym źródłem ciepła. Szczególne zastosowanie znajduje współpracy z kotłami stałopalnymi (kocioł węglowy, kocioł pelletowy, kocioł na ekogroszek itd.) o mocy powyżej 50 kW, z racji na duży zastosowany wymiennik ciepła.

W przypadku kotłów stałopalnych mniejszej mocy, czy stosowaniu wyłącznie źródeł pracujących w układzie zamkniętym polecamy bufor ciepła Combo Smart CO, z mniejszym wymiennikiem ciepła lub rozwiązanie zintegrowane WNW (wymiennik + naczynie wzbiorcze) do kotłów o mocy 55 kW.

Ogrzewanie hybrydowe z buforem ciepła

Ogrzewanie hybrydowe z buforem

Wersja do kotła i pompy ciepła

ogrzewanie hybrydowe z buforem

Wersja do kotła i solarów

Równolegle do kotła na paliwo stałe może być podłączone inne źródło ciepła np. pompa ciepła monoblok czy kolektory słoneczne, za pomocą dodatkowego wymiennika ciepła. Pozwoli to zrezygnować z mniej wydajnej pracy kotła w okresie letnim na potrzeby przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Bufor ciepła Combo Power 50+: wyróżniki

  • wydajny magazyn energii cieplnej 500-1500 l
  • wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej do kotła stałopalnego (dobór stosownie do mocy kotła)
  • wymiennik ze stali nierdzewnej do przepływowego (brak legionelli) przygotowania świeżej ciepłej wody użytkowej (dobór do potrzeb instalacji)
  • funkcja sprzęgła hydraulicznego
  • możliwość podpięcia pompy ciepła monoblok lub kolektorów słonecznych za pomocą dodatkowego wymiennika na potrzeby przygotowania CWU w okresie letnim > ograniczenie pracy kotła do sezonu grzewczego = oszczędność finansowa
  • izolacja miękką pianką PU 90 mm

Urządzenia produkcji Makroterm współpracujące z buforem Combo Power 50+

Prezentacja do pobrania

Pobierz prezentację na temat Power 50+ (PDF, 2 MB)

 

Wyślij zapytanie o bufor ciepła Combo Power 50+

Wyślij zapytanie

Podaj nam swoje dane kontaktowe

Telefon: *
E-mail(wymagane): *

Kopia wiadomości zostanie wysłana na ten adres.

Przekazując swoje dane wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji handlowych i marketingowych przez firmę Makroterm. Na podany adres wyślemy żądany plik. W każdym momencie możesz wycofać swoją decyzję, odpowiadając na wiadomość e-mailową.

Administratorem danych osobowych jest „Makroterm” Agata i Krzysztof Wąchała Sp.j. z siedzibą w Krakowie. Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem makroterm@makroterm.com.pl. Pod tym adresem możesz również uzyskać informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.