Naczynie wzbiorcze otwarte

Naczynie wzbiorcze otwarte ze stali nierdzewnej – skuteczne zabezpieczenie instalacji w przypadku przegrzania.

naczynie wzbiorcze otwarteNaczynie wzbiorcze otwarte Makroterm – wyróżniki techniczne

  • wykonane ze stali nierdzewnej z systemem zapobiegającym korozji
  • automatyczne uzupełnianie wody w instalacji (otwartej, płaszcz wodny)
  • pływak, połączony z zaworem ze stali nierdzewnej, wykonany z tworzywa sztucznego odporny na parametry wody, wysokie temperatury i działanie czynników korozyjnych
  • gwintowane króćce ułatwiające przyłączenie naczynia do systemu instalacji ogrzewczych
  • dedykowany uchwyt ułatwiający montaż na ścianie.

Oferujemy naczynie wzbiorcze ze stali nierdzewnej o pojemności całkowitej 15 l i wadze 5 kg.

Naczynie wzbiorcze Makroterm - wymiary

Naczynie wzbiorcze Makroterm – wymiary

Naczynia wzbiorcze ze stali nierdzewnej – zalecenia montażowe

Uzupełnienie stanu wody w kominku z płaszczem wodnym, kotle stałopalnym i instalacji CO powinno się odbyć poza obrębem urządzeń.

W układzie otwartym odbywa się poprzez samo dopuszczający zawór pływakowy, uruchamiający się samoczynnie w momencie dysponowania przez naczynie wzbiorcze ilością wody mniejszą od wartości minimalnej.

Należy zwrócić szczególną uwagę na zabezpieczenie naczynia przed możliwością zamarznięcia wody w naczyniu oraz w rurze wznośnej. Naczynie wzbiorcze, rury bezpieczeństwa, rura wzbiorcza sygnalizacyjna i przelewowa powinny być umieszczone w przestrzeni, w której temperatura powietrza jest wyższa niż 0oC.

Opadowa i wznośna rura bezpieczeństwa doprowadzona do naczynia powinna mieć średnicę 28 mm. Na rurach tych nie wolno umieszczać armatury mogącej spowodować całkowite lub częściowe zamknięcie przepływu. Ustawienie wielkości przepływowych w zaworze zasilającym naczynie wzbiorcze powinno być takie, aby nie przekraczało możliwości odpływowych instalacji odprowadzającej nadmiar wody do kanalizacji. Dotyczy to zarówno normalnego trybu pracy jak również przypadku wyrzutu wody w momencie przegrzania urządzenia.

naczynie-wzbiorcze-pojemność

Naczynie wzbiorcze otwarte – pojemność

Naczynie wzbiorcze – karta katalogowa

Pobierz kartę katalogową naczynia wzbiorczego otwartego Makroterm (PDF)

Zobacz też:

Zamów otwarte naczynie wzbiorcze w naszym sklepie internetowym.

Zapytanie o naczynia wzbiorcze

Wyślij zapytanie

Podaj nam swoje dane kontaktowe

Telefon: *
E-mail(wymagane): *

Kopia wiadomości zostanie wysłana na ten adres.

Przekazując swoje dane wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji handlowych i marketingowych przez firmę Makroterm. Na podany adres wyślemy żądany plik. W każdym momencie możesz wycofać swoją decyzję, odpowiadając na wiadomość e-mailową.

Administratorem danych osobowych jest „Makroterm” Agata i Krzysztof Wąchała Sp.j. z siedzibą w Krakowie. Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem makroterm@makroterm.com.pl. Pod tym adresem możesz również uzyskać informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.