Ogrzewanie pompą ciepła split – schematy

Ogrzewanie pompą ciepła split powietrze-woda jest jak najbardziej rozwiązaniem ekologicznym i efektywnym. Pompa ciepła jest w 75% odnawialnym źródło ciepła, z tej racji, że uśredniając, z 1 kW energii elektrycznej, która potrzebna jest do pracy sprężarki można uzyskać 4 kW ciepła do systemu ogrzewania na potrzeby obiegu grzejnikowego, podłogowego i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

System grzewczy z wykorzystaniem pompy ciepła typu SPLIT

System grzewczy z wykorzystaniem pompy ciepła typu Split może odbywać się za pomocą najprostszego domowego węzła cieplnego Smart CO Basic, z racji na zamknięty ciśnieniowy układ pracy instalacji. Chyba, że zależy nam dodatkowo na podpięciu kolektorów słonecznych, czy kominka z płaszczem wodnym, pracującego w układzie otwartym. Wtedy lepszym rozwiązaniem będzie domowy węzeł cieplny Smart CO Accord, Smart CO Accord Max, Smart CO Tetrad lub Smart CO Tetrad Max.

Plik do pobrania

 

Pobierz schematy podłączeniowe - ogrzewanie pompą ciepła split 2018 (PDF)

 

Różne konfiguracje instalacji grzewczych w oparciu o kilka źródeł ciepła można tworzyć na stronie www.zintegrowaneogrzewanie.pl

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się przez poniższy formularz:

Wyślij zapytanie

Podaj nam swoje dane kontaktowe

Telefon: *
E-mail(wymagane): *

Kopia wiadomości zostanie wysłana na ten adres.

Przekazując swoje dane wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji handlowych i marketingowych przez firmę Makroterm. Na podany adres wyślemy żądany plik. W każdym momencie możesz wycofać swoją decyzję, odpowiadając na wiadomość e-mailową.

Administratorem danych osobowych jest „Makroterm” Agata i Krzysztof Wąchała Sp.j. z siedzibą w Krakowie. Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem makroterm@makroterm.com.pl. Pod tym adresem możesz również uzyskać informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.