Ogrzewanie budynku wielorodzinnego

Bezpieczna instalacja stałopalna i hybrydowe możliwości

Ogrzewanie budynku wielorodzinnego niejednokrotnie odbywa się w oparciu o kocioł na paliwo stałe (kocioł węglowy, kocioł pelletowy, kocioł na ekogroszek) większej mocy powyżej 50 kW. Dodatkowe korzyści daje ogrzewanie hybrydowe, umożliwiające ograniczenie pracy kotła do sezonu grzewczego, podnosząc jego efektywność.

Ogrzewanie kotłem stałopalnym powinno być odpowiednio zabezpieczone, stąd oferta produktów Power 50+ pozwala w sposób bezpieczny podłączyć kocioł na paliwo stałe do instalacji ogrzewania budynku wielorodzinnego a jednocześnie podłączyć inne źródła ciepła wspierające pracę kotła w okresie letnim.

Power 50+: podłączenie kotłów stałopalnych średniej mocy 50-300 kW

Power to kompleksowe rozwiązanie systemowe zabezpieczające pracę układu z kotłem stałopalnym mocy 50-300 kW, pracującym w układzie otwartym, bezciśnieniowym. Do współpracy z takim kotłem oferujemy:

Ogrzewanie budynku wielorodzinnego z pomocą Power 50+: korzyści

  • stosunkowo małe opory hydrauliczne > mniejsze zużycie prądu pompy obiegowej
  • odporność na zarastanie kamieniem > niwelowanie strat wydajności w czasie
  • brak wahań temperatury układu niekorzystnych dla kotła stałopalnego
  • przynajmniej jedna pompa obiegowa mniej > oszczędność finansowa
  • możliwość podpięcia pompy ciepła monoblok lub kolektorów słonecznych na potrzeby przygotowania CWU w okresie letnim > ograniczenie pracy kotła do sezonu grzewczego = oszczędność finansowa
  • możliwość skonfigurowania nawet 10 obiegów grzewczych
Ogrzewanie budynku wielorodzinnego z buforem

Ogrzewanie budynku wielorodzinnego z buforem

Ogrzewanie budynku wielorodzinnego z rozdzielaczem ze sprzęgłem

Ogrzewanie budynku wielorodzinnego z rozdzielaczem ze sprzęgłem

Ogrzewanie budynku wielorodzinnego z rozdzielaczem ze sprzęgłem na dwa kotły

Ogrzewanie budynku wielorodzinnego z rozdzielaczem ze sprzęgłem na dwa kotły

Inne wykorzystanie Power 50+

Power 50+ znajduje również zastosowanie do ogrzewania obiektów użytkowych (biurowce, szkoły, szpitale), jak i zakładów usługowych (np. ogrzewanie warsztatu samochodowego), czy produkcyjnych (ogrzewanie hal produkcyjnych).

Prezentacja do pobrania

Pobierz prezentację na temat Power 50+ (PDF, 2 MB)

 

Zapytaj o ogrzewanie budynku wielorodzinnego

Wyślij zapytanie

Podaj nam swoje dane kontaktowe

Telefon: *
E-mail(wymagane): *

Kopia wiadomości zostanie wysłana na ten adres.

Przekazując swoje dane wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji handlowych i marketingowych przez firmę Makroterm. Na podany adres wyślemy żądany plik. W każdym momencie możesz wycofać swoją decyzję, odpowiadając na wiadomość e-mailową.

Administratorem danych osobowych jest „Makroterm” Agata i Krzysztof Wąchała Sp.j. z siedzibą w Krakowie. Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem makroterm@makroterm.com.pl. Pod tym adresem możesz również uzyskać informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.