Accord Max: Ogrzewanie pompą ciepła monoblok

Ogrzewanie pompą ciepła monoblok, kotłem stałopalnym / kominkiem pracującym w układzie otwartym o mocy powyżej 25 kW, z możliwością integracji z innymi źródłami ciepła pracującymi w układzie zamkniętym.

System ogrzewania w oparciu o Integrator Smart CO Accord Max pozwala na ogrzewanie pompą ciepła monoblok, kotłem stałopalnym dużej mocy do 50 kW lub opcjonalnie kolektorami słonecznymi. Dodatkowo instalację można wyposażyć w dowolne urządzenia grzewcze pracujące w układzie zamkniętym. System dedykowany do domów jednorodzinnych o powierzchni 90 – 300 m² (nowe budownictwo) z podłączeniem do gazu lub bez przyłącza gazowego.

Przykładowa instalacja: ogrzewanie pompą ciepła monoblok i kominkiem

System grzewczy Smart CO: pompa ciepła monoblok + kominek UO

Schemat: ogrzewanie z pompą ciepła monoblok i kominkiem z płaszczem wodnym UZ

Główne źródło energii:

 • Pompa ciepła powietrze-woda (monoblok)

Źródło uzupełniające:

Integrator Smart CO Accord Max:

 • z pompą ciepła monoblok (powietrze-woda)
 • oraz urządzeniem na paliwo stałe (drewno).

Przyłącze gazowe: brak.

Dom jednorodzinny jest wyposażony w 2 źródła energii. Zbiornik buforujący ciepło Combo Smart CO II AM, który magazynuje energię wyposażony jest w wydajny wymiennik dla pompy ciepła (pompa ciepła typu monoblok pracuje na glikolu, który przepływa przez wymiennik w buforze). Pompa ciepła jest głównym źródłem energii do ogrzewania pomieszczeń i ciepłej wody. Efektywnie pracuje do -20 do 25 stopni C. Do uzupełnienia brakującej części energii, instalacja jest wyposażona w Turbokominek na drewno, który również jest podłączony do bufora Combo Smart CO II AM. Paląc w kominku nagrzewamy bufor energii, z którego energia jest stopniowo pobierana do ogrzewania pomieszczeń. Podłączenie do bufora umożliwia zastosowanie Turbokominka większej mocy i pozwala na intensywne palenie. W czasie eksploatacji automatyka Turbokominka blokuje pompę ciepła aby uniknąć dublowania się strumieni ciepła. Ciepła woda jest podgrzewana w sposób przepływowy przez wymiennik ze stali nierdzewnej w buforze.

Korzyści dla inwestora

 • Oszczędności eksploatacyjne
  Ogrzewanie z pompą ciepła Monoblok, Turbokominkiem i buforem Combo Smart CO pozwala na zaoszczędzenie ponad 75% kosztów w porównaniu do ogrzewania samym gazem. W przypadku częstszego korzystania z drewna oszczędności mogą być większe. Energia do ogrzewania pomieszczeń i CWU jest  wykorzystywana optymalnie.
 • Bezpieczeństwo energetyczne
 • Gwarancja poprawnego działania
 • Świeża woda użytkowa

Accord Max: ogrzewanie pompą ciepła monoblok – inne przykłady zastosowania

Accord Max: inne przykłady zastosowania z kotłem na paliwo stałe UO do 50 kW

Accord Max: inne przykłady zastosowania z kominkiem UO do 50 kW

Materiały do pobrania

 • Broszura: Integrator Smart CO (PDF)
 • Specyfikacja Integratora Smart CO Accord Max (PDF)
 • Schematy podłączeniowe - ogrzewanie pompą ciepła monoblok w oparciu o Integrator Smart CO Accord Max/Tetrad Max (PDF)
 • Cennik Integratora Smart CO (PDF)

[formularz tytul=”Ze strony Smart CO Accord Max”]