Accord: ogrzewanie solarami lub kotłem/kominkiem w układzie otwartym

Accord: ogrzewanie solarami, kominkiem z płaszczem wodnym / kotłem stałopalnym o mocy do 25 kW pracującym w układzie otwartym z możliwością integracji z innymi źródłami w układzie zamkniętym (kotłem gazowym, olejowym, elektrycznym, pompą ciepła typu split, kotłem stałopalnym/ kominkiem pracujący w układzie zamkniętym).

System ogrzewania dedykowany do domów jednorodzinnych o powierzchni 90 – 300 m² (nowe budownictwo) z przyłączem gazu ziemnego lub bez. System ogrzewania z Integratorem Smart CO w wersji Accord świetnie sprawdza się w modernizacji dotychczasowych instalacji grzewczych wyposażonych w kominki, bądź piece stałopalne pracujące w układzie otwartym. Zastosowanie Integratora Smart CO Accord pozwala podpiąć do starych źródeł nowe, pracujące w układzie ciśnieniowym, takie jak kocioł gazowy, kocioł elektryczny, kocioł olejowy, pompa ciepła typu split, czy kocioł podajnikowy na pellet/ekogroszek.

Accord: ogrzewanie solarami – popularne wykorzystanie Integratora Smart CO

System ogrzewania z Integratorem Smart CO Accord jest również bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy instalację wyposażyć w kolektory słoneczne. Ciepło z solarów może być wykorzystywane do ogrzewania CWU oraz wspomagać obiegi grzewcze.

Accord: ogrzewanie solarami i kominkiem – przykładowa instalacja

Accord: ogrzewanie solarami: kominek UZ + przyłącze gazowe + kolektor słoneczny

Accord: ogrzewanie solarami: kominek UZ+ przyłącze gazowe + kolektor słoneczny

Integrator Smart CO Accord z:

 • kotłem gazowym kondensacyjnym
 • urządzeniem na paliwo stałe (drewno)
 • kolektorami słonecznymi Turbosolar (ciepła woda i wspomaganie ogrzewania)

Główne źródło energii:

 • gaz

Źródło uzupełniające:

 • drewno (biomasa)
 • energia słoneczna

Gazowy kocioł kondensacyjny jest głównym źródłem energii, który automatycznie podtrzymuje temperaturę w pomieszczeniach. Turbokominek na drewno jest podłączony do Intergator Smart CO Accord. Paląc w kominku nagrzewamy bufor ciepła, z którego energia jest stopniowo pobierana do ogrzewania pomieszczeń. Podłączenie do banku ciepła umożliwia zastosowanie Turbokominka większej mocy i pozwala na intensywne palenie. W czasie eksploatacji automatyka Turbokominka blokuje kocioł gazowy aby uniknąć dublowania się strumieni ciepła. Ciepła woda jest podgrzewana w sposób przepływowy przez wymiennik ze stali nierdzewnej w buforze. Kolektory próżniowe Turbosolar produkowane są przez Makroterm. Wykorzystane wysokiej jakości materiały gwarantują uzyski energii również zimą przy niskich temperaturach w słoneczne dni.

Korzyści dla inwestora

 • Oszczędności eksploatacyjne
  System Smart CO Accord z Turbosolarem i Turbokominkiem pozwala na zaoszczędzenie ponad 70% kosztów w porównaniu do ogrzewania samym gazem. W przypadku częstszego korzystania z drewna oszczędności mogą być większe. Energia do ogrzewania pomieszczeń i CWU jest wykorzystywana optymalnie. Zastosowanie bufora Combo Smart CO umożliwia osiągnięcie dodatkowych oszczędności poprzez zjawisko kondensacji przy podgrzewaniu ciepłej wody użytkowej.
 • Bezpieczeństwo energetyczne
 • Gwarancja poprawnego działania
 • Świeża woda użytkowa

Po stronie Makroterm
– Integrator Smart CO Accord
– Indywidualne porady
– Turbokominki z płaszczem wodnym
– wysokowydajne kolektory Turbosolar
– możliwość przygotowania dedykowanego rozwiązania na indywidualne zamówienie

Po stronie instalatora
-dobór innych źródeł ciepła
-dobór grzejników i ogrzewania podłogowego
-dobór akcesoriów montażowych

Accord: ogrzewanie solarami – inne przykłady zastosowania w oparciu o kolektor słoneczny

System ogrzewania Smart CO – inne przykłady zastosowania Integratora Smart CO Accord w oparciu o kocioł stałopalny o mocy do 25 kW UO

System ogrzewania Smart CO – inne przykłady zastosowania Integratora Smart CO Accord w oparciu o kominek o mocy do 25 kW UO

Materiały do pobrania

 • Broszura: Integrator Smart CO (PDF)
 • Specyfikacja Integratora Smart CO Accord (PDF)
 • Schematy podłączeniowe - ogrzewanie solarami w oparciu o Integrator Smart CO Accord/Accord Max/Tetrad/Tetrad Max (PDF)
 • Cennik Integratora Smart CO (PDF)

[formularz tytul=”Ze strony Smart CO Accord”]