Ogrzewanie kominkowe-schematy instalacji z kominkiem wodnym

Decydując się na ogrzewanie kominkowe trzeba rozważyć wybór głównego źródła ciepła. Kominek z płaszczem wodnym przy montażu instalacji traktowany jest jako uzupełniające urządzenie dostarczające energię cieplną. Jednak w okresie grzewczym, kiedy rozpalamy w kominku może, a nawet powinien, przejąć on rolę pierwszorzędnego źródła ciepła.

Nowoczesne sterowanie kominka, takie jak T-COM Digital czy T-COM Plus umożliwia zablokowanie pracy drugiego urządzenia grzewczego – czy to jest kocioł gazowy, olejowy, elektryczny, czy pompa ciepła. Ogrzewanie kominkowe, choć w sensie ogólnym nie jest oparte tylko o pobieranie ciepła z kominka, przechodzi wtedy tryb zasilania energią cieplną pozyskaną wyłącznie ze spalania drewna.

Ogrzewanie kominkowe-schematy instalacji z buforem

Aby to ciepło efektywnie i ekonomicznie spożytkować, najlepszym rozwiązaniem jest podłączenie zarówno kominka, jak i drugiego urządzenia do Integratora Smart CO, który umożliwia buforowanie energii i dystrybucję na obiegi grzewcze oraz na potrzeby CWU.

Pliki do pobrania

 

Pobierz schematy podłączeniowe - ogrzewanie kominkowe - Turbokominek (PDF)

Pobierz schematy podłączeniowe - automatyka do kominka T-COM Digital (PDF)

Poniżej przedstawiamy przykładowe schematy instalacji ogrzewania z zastosowaniem kominka z płaszczem wodnym.

Ogrzewanie kominkowe: Zastosowanie Turbokominka (kominek pracujący w układzie zamkniętym)

Ogrzewanie kominkowe-schematy instalacji: kominek pracujący w układzie zamkniętym UZ z kotłem gazowym

Ogrzewanie kominkowe-schematy instalacji: kominek pracujący w układzie zamkniętym z pompą ciepła

Ogrzewanie kominkowe-schematy instalacji: kominek pracujący w układzie zamkniętym (UZ) z kotłem na paliwo stałe

Ogrzewanie kominkowe: Zastosowanie kominka pracującego w układzie otwartym (UO)

Wyślij zapytanie

Podaj nam swoje dane kontaktowe

Telefon: *
E-mail(wymagane): *

Kopia wiadomości zostanie wysłana na ten adres.

Przekazując swoje dane wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji handlowych i marketingowych przez firmę Makroterm. Na podany adres wyślemy żądany plik. W każdym momencie możesz wycofać swoją decyzję, odpowiadając na wiadomość e-mailową.

Administratorem danych osobowych jest „Makroterm” Agata i Krzysztof Wąchała Sp.j. z siedzibą w Krakowie. Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem makroterm@makroterm.com.pl. Pod tym adresem możesz również uzyskać informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.