Systemy grzewcze dla domów jednorodzinnych

Systemy grzewcze – wiele możliwości – odpowiedzialny wybór

Niejednokrotnie w trakcie budowy domu czy jego remontu pojawia się pytanie: jaki system grzewczy wybrać? Nie jest to takie oczywiste, bo wybór urządzeń grzewczych jest obecnie duży. Systemy grzewcze mogą być oparte o konwencjonalne urządzenia grzewcze, jak i odnawialne źródła energii. Współczesne systemy grzewcze przygotowane są do obsługi zarówno obiegu grzejnikowego, jak i podłogowego oraz przygotowywania CWU. W nowoczesnych systemach grzewczych należy zwrócić uwagę nie tylko na moc urządzenia adekwatną do zapotrzebowania. Współczesnych użytkowników nie statysfakcjonuje tylko ekonomiczność użytkowania, czy efektywność działania. Do głosu obecnie dochodzi również bezpieczeństwo energetyczne i troska o środowisko, przez wykorzystanie OZE (odnawialnych źródeł energii).

Ciepło zintegrowane

Przedstawione oczekiwania wobec nowoczesnego ogrzewania nie zapewni jedno urządzenie grzewcze, lecz układ dobrze współpracujących ze sobą dedykowanych źródeł ciepła. Może to być spełnione tylko dzięki niezawodnej integracji wybranych urządzeń w jeden bank ciepła  oraz optymalnemu zarządzaniu przepływami energii, przez zapewnienie właściwej logistyki ogrzewania 

Skomponuj swój własny system grzewczy 

ciepło160Integrator Ssystemy grzewczemart CO pozwala to osiągnąć. Możemy skomponować swój system grzewczy w oparciu o własne, dowolne urządzenia grzewcze. Wysokosprawne OZE, takie jak pompy ciepła, kolektory słoneczne, czy kotły na biomasę 5 generacji, mogą bezkonfliktowo współpracować z konwencjonalnymi źródłami ciepła, jak kocioł olejowy, gazowy, czy stałopalny. Źródła ciepła pracujące na glikolu mogą bez problemu współpracować z urządzeniami pracującymi w układzie zamkniętym.

Umożliwia to Integrator Smart CO, który integruje urządzenia grzewcze, buforuje energię, zapewniając ich stabilną pracę, dostarcza ciepło dla grzejników i ogrzewania podłogowego oraz zapewnia świeżą CWU. Kluczowym założeniem systemu jest satysfakcja domowników zarówno pod kątem niezawodności i ekonomiczności, jak i estetyki wykonania instalacji oraz optymalizacji miejsca domowej kotłowni. Kompaktowość całego układu umożliwia zastosowanie w każdym gospodarstwie domowym, nawet z małopowierzchniową kotłownią (1,5 m2).

Integrator Smart CO jest:

Ekologiczny system grzewczy

Systemy grzewcze zbudowane na Integratorze Smart CO z zastosowaniem OZE

[formularz tytul=”Ze strony systemy ogrzewania https://www.makroterm.pl/rozwiazania/systemy-grzewcze-dla-domow-jednorodzinnych/”]